Čím můžeme se nakazit v sauně. lazních a spa?

Čím můžeme se nakazit v sauně?

 

Mohly bychom se nakazit nějakou chorobou v sauně, lazních nebo spa? Záleží na tom, čím se tam budete zabývat.

Pokud budete se jen mýt a při tom nebudete chodit bosý, nanášet na tělo skraby a peelingy, používat cizí houby a jiné předměty hygieny, tak se to těžko stane.  Ale teplá a vlhká atmosféra v takových zařizeních – skvělé místo pro množení všelijakých mikroorganizmů.

Potvrzeno, že pravděpodobnost všedního předání možné pro vetší bakterie, jako trichomonada a syfilis (vyvolaný mikroorganizmem Treponema pallidum, což je anaerobní infekce). Proto se o nakažení píše častěji v literatuře jako o všedním předání takové infekce.  Podle zdrojů pravděpodobnost nakažení takovými bakterii, činí kolem 4-5%. Pravděpodobnost nakažení je spojená s tím, že u těchto mikroorganizmů je tlustá membrána, oni jsou velké a můžou přežívat do 4-5 hodin ve vlhkém teplém prostředí. Například, v ručníku v sprše. Anebo ve veřejné koupelně na špatně vypraném prostěradle. Takže, trichomoniazem se dá nakazit i při použití cizího spodního prádla, cizích plavek a houby. 

Rizikovou skupinou jsou děti. Známé případy, kdy osmiletý chlapeček se nakazil trichomoniazem po použití společným ručníkem. 

Proto doporučujeme dbát na osobní hygienu a taky doporučujeme používat dezinfekční přípravky pro prevenci vzniku onemocnění. 

Stačí 50 ml prostředku Septaksin přidat do pračky, kdy perete prádlo. Septaksin není jedla soda a nezničí vám látku, která časem se ztenčí při přaní se sodou. 

Septaksin  vyváženou recepturu, která dovolí vydezinfikovat, zachrání vám i samotnou pračku. Septaksin nepůsobí na kov, jen ho chrání od koroze. Taky ostatní materiály, z kterých vyrobená pračka díky Septaksinu vydrží více a poslouží vám delší dobu. 

Prádlo budeme mít jak vyprané tak i vydezinfikované. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení